Вчителька фізики з Бахмута Вікторія Вірченко другий рік навчає учнів Рівненського ліцею №1. Жінка приїхала у квітні 2022 року разом з 87-річною мамою. Вікторія двічі на тиждень веде уроки для учнів ліцею й тричі на тиждень — онлайн для студентів Бахмутського медколеджу, де працювала очно до повномасштабного вторгнення понад десять років.

Вікторія розповіла свою історію Суспільному.

З її слів, вона мала їхати з Краматорська тоді, коли росіяни влучили у вокзал ракетою С-300:

"Десь пів на сьому ми дізналися про те, що відбулося у місті Краматорськ. Ми тоді з мамою повинні були їхати таким чином, але нам запропонували перевізника, і так ми уникли тієї жахливої події".

Вчителька фізики з Бахмута викладає у ліцеї Рівного. Історія Вікторії Вірченко

Вона поділилася, що клас фізики у Рівненському ліцеї нагадує їй кабінет Бахмутського медичного фахового коледжу, де вона до повномасштабного вторгнення очно викладала біофізику.

Розповіла, що нині заклад зруйнований повністю:

"Спочатку можна було спостерігати зірки — був пробитий дах. Потім його попросту спалили. Звісно, ніхто обладнання не вивозив, знищені були й обладнання, і дошки, і меблі".

Вікторія народилася в Бахмуті й прожила там майже пів століття. Пригадала, що обстріли у місті російськими військовими розпочалися з лютого 2022 року, тому й вирішила виїхати звідти:

"У мене валіза на двох з мамою була, півтори сумки. Одна сумка — ліки і якісь речі на зміну. Ми виїжджали на два-три тижні, може, на місяць. На сьогодні вже немає двох моїх однокласників. Вони залишилися на вічно в місті, залишилися троє подружок там, залишилися колеги".

У серпні 2022 року жінка прийшла в пункт незламності, який розташований у рівненському ліцеї, тоді й запропонувала директорці навчального закладу викладати у них фізику. Також Вікторія Вірченко тричі на тиждень дистанційно проводить заняття у Бахмутському коледжі. А на вихідних — волонтерить у Свято-Покровському соборі у Рівному.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело