4 грудня — 649 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги, повідомили на сайті німецького уряду. До нього зокрема увійшли тягачі HX81, системи виявлення дронів, снайперські гвинтівки та снаряди калібру 155-мм. За даними СБУ, Росія планувала використати майбутню зустріч нардепа Порошенка із премʼєром Угорщини Орбаном у своїх ІПСО проти України, тому Верховна Рада не надала йому дозвіл на закордонне відрядження. Омбудсмен Лубінець звернеться до ООН та Червоного Хреста, після того, як у мережі з'явилося відео з розстрілом українських військових, які здавалися у полон.

Кабінет міністрів продовжив ветеранам-військовим термін виплат до Дня Незалежності. Відтепер подати заявку на можна до 10 грудня, повідомили у пресслужбі Уряду.

Згідно з постановою Кабміну від 21.07.2023 № 754, для забезпечення виплат допомоги до Дня Незалежності України особам, які належать до ветеранів війни, проходять службу та не є пенсіонерами, міністерства й відомства, військові формування, підприємства, установи, організації мали подати Пенсійному фонду інформацію про таких людей не пізніше ніж до 1 жовтня.

Розстріл українських військових, Порошенка не пускають за кордон через російське ІПСО. 649 день війни. Онлайн

Однак тепер постановою від 24.11.2023 № 1238 "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів від 21 липня 2023 р. № 754" Уряд подовжив термін подання інформації про таких осіб Пенсійному фонду України до 10 грудня поточного року.

Президент України Володимир Зеленський анонсував нові пакети військової підтримки від партнерів на наступному тижні. Про це він сказав під час вечірнього звернення 3 грудня. За його словами, незмінним пріоритетом залишається посилення української ППО.

"Наступний тиждень — ми вже готуємо – обов’язково збільшимо можливості нашої держави. Зокрема, нашого оборонно-промислового комплексу. Ми готуємо й нові пакети військової підтримки від партнерів. Готуємо й посилення нашої ППО – це незмінний пріоритет", — сказав Зеленський.

Він також відреагував на російський обстріл Херсона, внаслідок якого загинули двоє людей, ще семеро дістали поранення. За словами президента, за добу російські окупанти понад 20 разів обстріляли Херсонську область.

Джерело