НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Українська мова» з певного сплаву міді - нейзильберу.

Як повідомляє Мінфін, у середу, 29 листопада, Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету 5 гривень «Українська мова».

Як повідомляє НБУ, на аверсі монети розміщено стилізовану літеру «Ї» та соловейка, який символізує мелодійність нашої української мови.

НБУ ввів в обіг нові п’ять гривень: в чому особливість монети, фото

Текстура із контурів літер української абетки нагадує гніздо, тобто символом дому та оберіг сім'ї.

На реверсі зображені стилізовані літери української абетки, а саме літери Ґ, Ї, Є, І, вони вирізняють українську мову фонетично, також графічно серед культур послуговуються кирилицею.

НБУ ввів в обіг нові п’ять гривень: в чому особливість монети, фото

Варто знати, що 27 жовтня у День української писемності та мови НБУ ввів у обіг пам’ятну монету «Українська мова» зі срібла.

Нещодавно в НБУ повідомили, що вводиться в обіг незвичайна монета «Рік дракона» – вона виконана у стилі 12-річного східного календаря із символом наступного року Драконом.

Однак ці гроші «Рік дракона» особливі не тільки цим – монета присвятена Збройним Силам України. 

В НБУ, нова пам'ятна монета «Рік Дракона» міститиме також шеврон Збройних Сил України як символ відваги та сили українських захисників.

НБУ ввів в обіг нові п’ять гривень: в чому особливість монети, фото

На реверсі монети «Рік Дракона» в центрі зображено стилізований символ східного календаря 2024 року – дракона. Праворуч на драконі – шеврон Збройних Сил України.

Останні новини України:

На українців чекає неприємний сюрприз - у НБУ попередили.

Також повідомлялось, що НБУ змінить кредитні правила.

Джерело