Бійцям бажано мати 8-10 тисяч боєприпасів на день, наразі їх – немає

В українських захисників на деяких ділянках немає артилерійських боєприпасів. Цю нестачу допоможуть вирішити FPV-дрони, виробництво яких потрібно нарощувати.

Про це у відео на YouTube заявив волонтер, активіст Сергій Стерненко.

Стерненко: ЗСУ не мають достатньої кількості артилерійських боєприпасів – як розв'язати проблему (Відео)

"Найбільшим викликом для української армії на сьогодні стало недостатнє забезпечення армії артилерійськими боєприпасами. Артилерійських боєприпасів дуже-дуже мало. Я маю на увазі ті ділянки фронту, де вони критично необхідні, де ворог здійснює активні штурмові дії", – сказав він.

Зазначається, що це пов'язано з низкою об'єктивних причин.

"Починаючи з того, що війна в Ізраїлі змусила, зокрема, США частину артилерійських боєприпасів переспрямовувати туди. Є ще низка причин: наші європейські партнери не налагодили на належному рівні виробництво боєприпасів і тому строки поставок, зокрема 1 млн. боєприпасів, від ЄС постійно зміщують. Це визнають і самі політики. Також у нас немає широкого виробництва боєприпасів у країні. Поступово ця ситуація вирішується, але поки цього дуже не вистачає", – вказав Стерненко.

Згідно з його словами, в середньому, щоб ефективно тримати оборону на весь фронт, ЗСУ на день бажано мати хоча б 8-10 тисяч боєприпасів.

"Такої кількості у нас немає. У нас було більше боєприпасів влітку, ці запаси вичерпалися і зараз Сили оборони України майже не мають боєприпасів артилерійських на багатьох ділянках фронту", – зауважив він.

Вирішити це, за словами Стерненка, допоможуть FPV-дрони. Вони – не такі потужні, але значно дешевші. Водночас артилерійський снаряд 155-мм коштує близько 3 тис. євро.

"Сьогодні, багато де фронт тримається тільки завдяки тому, що ці дрони є. Якщо ситуацію просто зараз не виправляти, якщо не налагодити виробництво, закупівлі і поставки дронів на фронт у кількості, за найскромнішими підрахунками, нам треба 10 тис. FPV на день постачати на фронт. Якщо цього не робити просто зараз – наслідки будуть дуже поганими на стратегічному рівні у цій війні", – додав волонтер.

Зазначається, що росія зараз вкладає в БПЛА та FPV-дрони великі кошти.

"Хочу звернутися до міністра оборони, до всіх профільних чиновників, насамперед до президента України. Будь ласка, підійміть питання забезпечення FPV-дронами зараз на максимальний рівень. Поставте це в пріоритет. Той, хто виграє цю гонку дронів – той буде вигравати цю війну. Зміни є, але вони повільні, у нас немає цього часу. Втрачаємо техніку, людей, оскільки росіяни нас починають наздоганяти і скоро переженуть по цих дронах. Треба вже зараз ухвалювати серйозні рішення", – підсумував він. 

Як раніше повідомляв 5.ua, росія планує збільшити виробництво дронів. У 2024 році планується запуск серійного виробництва надводних безпілотників.

Дивіться також відео: 75 ДРОНІВ ЛЕТІЛИ БОМБИТИ УКРАЇНУ! МАСОВАНА АТАКА У КІЛЬКА ХВИЛЬ. Скільки збили? Куди влучило?

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело