У Станишівський громаді Житомирщини ухвалили рішення відзначати успішних у навчанні випускників 9 та 11 класів. Сума виплат від 3000 до 10 000 гривень. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із учнями та вчителями кількох ліцеї громади і дізналися їхню думку про таке рішення.

Директор Станишівського ліцею Сергій Соломон каже, що рішення сільської ради про одноразове преміювання випускників заохотило учнів старанніше вчитися.

"Цього року це стосується 9 і 11 класів, а наступні роки це планується поширити на всі класи, які мають ДПА (державну підсумкову атестацію — ред.), тобто на 4, 9 та 11 класи", — сказав директор ліцею Сергій Соломон.

Дарина Орел навчається в 10 класі Станишівського ліцею. Дівчина має оцінки відмінно в табелі з усіх предметів та вже готується до здачі Національного мультипредметного тесту. Зі слів Дарини, вона прагне, щоб за підсумками навчання її відзначили премією.

"Відзнака для учнів, що складуть добре НМТ, а також ті, що закінчать 9 і 11 класи зі свідоцтвом з відзнакою чи медаллю. Дуже хочеться докласти ще більше зусиль, щоб все таки здобути цю стипендію", — сказала 10-класниця Дарина Орел.

Ірина Клименко навчається в 11 класі Пісківського ліцею Станишівської громади. Дівчина сказала, що завдяки старанному навчанню по закінченню школи може отримати золоту медаль "За високі досягнення у навчанні", а також премію.

"І до цього в мене був стимул працювати та навчатися, — сказала ліцеїстка. — Ця стипендія, яку будуть виплачувати, як приємний бонус і дала мотивації більше щось робити, але стимул й до цього був".

Класна керівниця Ірини Ніла Мельничук говорить, що в 11 класі навчається 12 учнів. Окрім Ірини є ще одна претендентка на медаль — срібну "За досягнення у навчанні".

"Вони більш жваво почали працювати і більш конкретно. Вже, навіть, учні 10 класу замислюються над цим рішенням нашої Станишівської сільської ради щодо преміювання наших видатних і хороших учнів", — сказала вчителька Пісківського ліцею.

Зі слів Станишівського сільського голови Юрія Матвійчука, сума найбільшого одноразового преміювання — 10 тисяч гривень.

"Премії для випускників 9 і 11 класів. За вдалу здачу мультипредметних тестів по 3000 гривень. Це теж дуже важливо — успішність кожного з предметів. Ми прийняли для медалістів випускників 11 класів за золоту медаль 10 000, срібну 8000 гривень. Для успішників 9 класів по 5000 гривень", — сказав Юрій Матвійчук.

Як раніше писало Суспільне, у Станишівський громаді Житомирщини відзначатимуть випускників 9 та 11 класів, які отримали медалі, свідоцтво з відзнакою за підсумками навчання або склали хоча б один з предметів Національного мультипредметного тесту не менш ніж на 180 балів. Рішення про одноразове преміювання випускників прийняли на сесії Станишівської сільської ради 2 лютого 2024 року.

Також в Станишівській громаді Житомирщини за народження дитини виплачують одноразову грошову допомогу. До січня 2024 року вона складала 5 тисяч гривень, нині — 10 тисяч гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело