Отримав за “видатні режисерські досягнення в документальному кіно”

Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards). Про це йдеться на офіційному сайті DGA Awards, передає Суспільне.

Вручення 76-ї нагороди Гільдії режисерів Америки за видатні режисерські досягнення в повнометражних, документальних, телевізійних і рекламних фільмах 2023 року відбулось 10 лютого (у ніч проти 11 лютого за київським часом) у Лос-Анджелесі.

Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” отримав премію Гільдії режисерів США

У цій категорії також змагалися:

  • Крістофер Шарп і Мозес Бвайо зі стрічкою “Бобі Вайн: народний президент”;
  • Мадлен Ґевін зі стрічкою “За межами утопії”;
  • Девіс Ґуґґенгейм із фільмом “Незмінний: історія Майкла Дж. Фокса”;
  • Д. Сміт із фільмом “Місто Кокомо”.
“Я хочу подякувати за це визнання. Хоча, на жаль, завдяки йому не можна зупинити кулю чи захистити дитину від уламків”, — сказав Чернов, отримуючи премію Гільдії режисерів США.

Він згадав про обстріл його рідного міста Харків 9 лютого і загибель сімох людей, серед яких — троє дітей. Тож, за його словами, “це — сумний день”. Водночас Чернов визнав силу кіно, оскільки, коли люди намагаються втекти від обстрілів в укриття, щоб упоратися зі страхом, вони дивляться фільми.

Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” отримав премію Гільдії режисерів США

Премія Гільдії режисерів США — це одна із профільних кінопремій, яка, як відзначають аналітики, є “провісником успіху” на премії “Оскар”, вручення якого відбудеться в Лос-Анджелесі 11 березня.

Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” отримав премію Гільдії режисерів США

Джерело