Ракети Північної Кореї, які Росія вже кілька разів використовувала для ударів по Україні, містять компоненти американських та європейських компаній.

Про це йдеться у звіті Conflict Armament Research, повідомляє CNN.

В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNN

Британська організація Conflict Armament Research (CAR) вивчила 290 компонентів уламків північнокорейської балістичної ракети, які знайшли у січні в Харкові.

Згідно з результатами дослідження, 75% компонентів було розроблено та продано компаніями, зареєстрованими у США. Водночас ще 16% компонентів, виявлених у ракеті, були пов'язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, та 9% – з компаніями, зареєстрованими в Азії.

Ці компоненти переважно становили систему навігації ракети, яку виробили в Північній Кореї.

Читайте провідні новини дня:

  • Повітряні тривоги через балістику: чому загроза тепер не лише від "Кинджалів" і чим небезпечні ракети KN-23
  • Бронь від мобілізації за гроші: стало відомо про два варіанти для чоловіків в Україні
  • Курс валют в Україні: долар лихоманить, чого очікувати далі

Ідночас деталі, які вивчили дослідники, були виготовлені між 2021 і 2023 роками. Виходячи з цих термінів виробництва, у CAR стверджують, що ракета “не могла бути зібрана раніше березня 2023 року” і вже в січні використовувалася Росією проти України.

“Північна Корея створила надійну мережу закупівель, здатну оминати режими санкцій, які діють протягом майже двох десятиліть”, – йдеться у звіті.

Як розповіли в коментарі СNN представники CAR, організація не розкриватиме назви компаній, чиї деталі знайшли в ракеті. Це пов'язано з тим, що немає жодних доказів навмисних постачань компонентів до Північної Кореї.

Нагадаємо, 4 січня речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі з посиланням на розсекречені дані розвідки заявив, що в широкомасштабних атаках РФ на Україну використовувалися ракети з Північної Кореї.

Читайте також:

  • Постачання Росії північнокорейських ракет: Пхеньян виступив із заявою
  • Використання Росією зброї з Північної Кореї: що кажуть ООН
  • Навіщо КНДР віддає ракети Росії: військовий експерт пояснив

Джерело