Волинський апеляційний суд скасував рішення Луцького міськрайонного суду про “незаконність” плати за доставку газу.

Укpaїнець відмoвився плaтити за доставку газу та вигpав пеpший суд. А далі сталося неочікуване

Суд постановив задовольнити позов облгазу та стягнути зі споживача борг за доставку, а також 7 тисяч судових витрат.

Про це пише “Газправда”. Нагадаємо, що торік у грудні суддя Луцького міськрайонного суду Віталій Ковтуненко відмовив Волиньоблгазу в стягненні заборгованості за розподіл.

Своє рішення він обґрунтував, зокрема, і тим, що постанови регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – не пройшли державну реєстрацію у Міністерстві юстиції.

Деякі медіа помилково трактували це рішення як визнання доставки газу незаконною. Тим часом у НКРЕКП наголосили, що її рішення не підлягають такій реєстрації – згідно із Законом про НКРЕКП.

Волиньоблгаз подав апеляцію на таке рішення Луцького міськрайонного суду й у результаті виграв справу. При цьому сам борг за доставку в цій справі був трохи більше 10 тисяч гривень.

Але в апеляції облгаз стягнув з відповідача ще й судові витрати – майже 7 тисяч гривень.

Ще одне нововведення із січня

В Україні запровадили плату за обслуговування внутрішньобудинкових мереж (третій платіж за газ). Її розмір становитиме від 40 до 1500 грн. Сума залежить від стану будинку, а також кількості квартир у ньому.

“Газмережі” (входить до групи “Нафтогаз”) вже опублікували на своєму сайті орієнтовну вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Це не єдиний оператор в Україні, “Газмережі” обслуговують споживачів у Кіровоградській, Дніпропетровській, Харківській, Київській, Житомирській, Львівській, Вінницькій, Черкаській, Волинській, Чернігівській, Закарпатській, Тернопільській, Запорізькій областях.

Джерело