Київ пропонує створити "Тристоронній штаб: Україна, Польща, Європейська комісія" 

Український уряд підготував і запропонував Польщі "план взаєморозуміння", покликаний розблокувати кордон на тлі протестів польських фермерів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до українсько-польського кордону 23 лютого.

За словами Шмигаля, український "план взаєморозуміння" складається з п’яти кроків. Перший передбачає згоду Києва на обмеження, які запропонувала Європейська комісія щодо українського аграрного експорту – зокрема на м’ясо птиці, яйця та цукор.

Український уряд підготував

По-друге, заявив прем’єр, Україна попросить ЄС негайно провести скринінг законодавства, пов’язаного з аграрною політикою та транспортом – "аби раз і назавжди зняти маніпуляції щодо якості нашої аграрної продукції".

"Питання торгівлі України та ЄС буде вирішуватися саме з ЄС, а не на рівні окремих країн. Тільки так і ніяк інакше", – наголосив Шмигаль.

Третій крок "плану порозуміння" передбачає, що уряди в Києві та Варшаві ухвалять спільне звернення до Єврокомісії із закликом зупинити російський аграрний експорт в ЄС – за прикладом Сейму Латвії.

Додатково Україна пропонує Єврокомісії додаткові обмеження та посилений моніторинг на аграрний імпорт третіх країн до ЄС, а також запуск спільного контролю на кордоні України та країн ЄС.

По-четверте, сказав Шмигаль, Київ пропонує створити "Тристоронній штаб: Україна, Польща, Європейська комісія" під співголовуванням аграрних міністрів України, Польщі та представника Єврокомісії, "аби оперативно вирішувати всі непорозуміння".

Зрештою, п’ятий крок передбачає, що Польща слідом за розблокуванням руху боєприпасів, військового обладнання, гуманітарної допомоги, медичних засобів поширить відповідні заходи на критично необхідне Україні пальне.

"Тристоронній штаб має працювати цілодобово, і питання блокування кордону має бути вирішено значно раніше, ніж 28 березня – дати, коли мало б відбутись спільне засідання урядів України та Польщі. В іншому випадку Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи на пунктах пропуску", – підсумував український прем’єр.

Як раніше повідомляв 5.ua, українська делегація на чолі з прем'єр-міністром 23 лютого буде на кордоні з Польщею – Зеленський. Дональд Туск відмовився зустрічатися з президентом України на рубежі, але анонсував урядову зустріч у Варшаві.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Джерело