Молода мама розповіла, як під час вагітності дізналася, що всередині неї росте не лише дитина. У яєчнику жінки виявили ракову пухлину вагою 5 кг.

Про це пише Daily Star.

28-річна Емілі Вайлс із Брісбена, Австралія, була на 33 тижні вагітності своєю другою дитиною Ілаєм, коли лікарям довелося провести екстрений кесарів розтин після виявлення величезної маси.

Нажахана жінка на 33-му тижні вагітності дізналася, що всередині неї росте не лише дитина

Хлопчик, якому зараз дев'ять тижнів, провів короткий час у відділенні інтенсивної терапії, але пухлина, що росла поряд з ним, його відносно не торкнулася.

У той час як з малюком, схоже, все гаразд, Емілі проходить чотиримісячний курс хіміотерапії, одночасно доглядаючи за малюком і своїм дворічним сином за підтримки свого чоловіка Люка.

Для перегляду гортайте праворуч

На жаль, пухлина виявилася дрібноклітинною карциномою гіперкальціємічного типу яєчників (SCCOHT) – одним із найнебезпечніших видів раку яєчників.

Емілі розповіла, що вона ще не знає, що на неї чекає в майбутньому, оскільки тип раку у неї рідкісний, і досліджень боротьби з ним проведено дуже мало.

Вагітність Емілі була абсолютно нормальною, поки приблизно на 30 тижні вона не почала відчувати біль у животі.

"Це було єдине, що щось видало. Перші декілька днів я думала: "О, це трохи дивно". Це ніби прийшло і пішло", — сказала вона. "З кожним днем ситуація ставала дедалі гіршою. Ліки не допомагали, стало важко ходити, і зрештою біль став настільки сильним, що я не могла спати".

Попри те, що у Емілі була дитина, усередині неї росла пухлина вагою 5 кг і 4 кг рідини. Живіт жінки був лише трохи більшим, ніж зазвичай.

Біль був настільки нестерпним, що Емілі вирушила до лікарні, де їй сказали, що це, ймовірно, спричинено проблемами зі зв'язками і що їй слід звернутися до фізіотерапевта.

На 31 тижні вона повернулася до лікарні, відчайдушно потребуючи відповідей, де її перевірили на низку причин, зокрема ранні пологи, але нічого не знайшли.

"Я сиділа і запитувала себе, намагаючись зрозуміти, як краще впоратися з болем, тоді в результаті мені зробили УЗД у неробочий час", — сказала вона. "Саме тоді лікарі зрозуміли, що там було щось, чого не повинно бути. На тому етапі вони не сказали, що думають, що це рак, я не думаю, що вони справді знали про це".

Співробітники лікарні сказали Емілі, що вони побачили щось підозріле, і її необхідно перевести до іншої лікарні.

"Вони сказали, що з дитиною все гаразд, але щось відбувається, і нам потрібно провести подальше розслідування", - сказала вона.

Наступного дня Емілі зробили ще два УЗД, і їй повідомили, що то пухлина, але ще не встановлено, що вона злоякісна.

"У той час вони обмежувалися УЗД, яке насправді не дає повної картини, коли ви дивитеся на щось, крім дитини", - сказала вона. "Це було досить розмито, і їм було важко визначити розмір, особливо коли поряд була дитина. Все, що ми знали, це те, що там було щось велике, і нам потрібно це витягти. Мало такий вигляд, ніби це буде якась пухлина, і наша реакція полягала в тому, що вона буде доброякісною, тому що яка пухлина росте так швидко? Найчастіше доброякісні пухлини ростуть швидше".

Наступного тижня мамі було призначено операцію з видалення новоутворення та пологів Ілая.

Емілі турбувалася про те, що Ілай з’явиться на світ раніше, ніж очікувалося, і хотіла дізнатися, чи спричинить пухлина подальші проблеми, але хотіла припинити відчувати такий сильний біль.

"Біль був абсолютно нестерпним навіть у лікарні, попри все, що мені могли дати, він все ще був сильним, я навіть не можу це описати", - сказала вона. "Спочатку ми сподівалися, що я буду притомна під час пологів, але це було надто ризиковано. На цьому етапі я так довго страждала від болю, що не могла дочекатися операції".

19 грудня 2023 року Ілай народився за допомогою кесаревого розтину на сім тижнів раніше за термін і важив всього 2,3 кг.

Директор відділення акушерства та гінекології лікарні материнських матерів доктор Сара Янссенс, яка оперувала Емілі, сказала, що найбільшим ризиком для Ілая було передчасне народження, а не пухлина.

"Рак рідко вражає дитину і не проникає через плаценту – найбільший ризик для дитини внутрішньоутробно полягає в тому, що мати нездорова", - пояснила вона.

Його доставили до відділення інтенсивної терапії, де він благополучно одужав.

Під час операції лікарі видалили з яєчника Емілі пухлину розміром із футбольний м'яч, а також 4 кг зайвої рідини.

"Вони недооцінили розмір об'єкта, вони безумовно не думали, що він буде таким великим", - сказала вона.

Читайте провідні новини дня:

  • Для Путіна починаються "сюрпризи": ЗСУ готуються завдати очільнику Кремля болісного "удару"
  • Чотири сценарії війни очима Заходу: від перемоги Росії, до поступок і переговорів на невигідних для України умовах
  • "До" та "після" вторгнення: якими були зруйновані українські міста та який вигляд мають зараз (фото)

Через два дні, коли Емілі відновлювалася після процедури, аналізи показали, що пухлина — рак яєчників.

"Це було важко, як ви можете собі уявити, тому що ми дійсно переконали себе і хотіли, щоб це було нешкідливо", - сказала вона. "Справа не лише в тому, що це був рак. Ви не зможете годувати грудьми цю дитину, і у вас, ймовірно, більше дітей теж не буде".

Гінекологічний онколог лікарні Mater у Брісбені доктор Ретт Мортон сказав, що тип раку Емілі, SCCOHT, є дуже рідкісним підтипом раку яєчників і найчастіше вражає молодих жінок.

"З кожних 10 000 жінок з діагнозом рак яєчників не більше ніж у однієї буде діагностовано SCCOHT", - сказав доктор Мортон.

Емілі розпочала хіміотерапію напередодні Різдва, всього через п'ять днів після операції, і продовжить лікування до квітня.

"Зазвичай вони ніколи б не зробили цього, провівши хіміотерапію та операцію так близько одне до одного, але у нас дійсно не було вибору", - сказала вона. "Це було важко, і наслідки першого курсу після хіміотерапії були дуже важкими, особливо тому, що я все ще відновлювався після операції, і це було дійсно не дуже приємно".

Емілі ділиться своєю історією під час Місяця поінформованості про рак яєчників, щоб підвищити обізнаність про тривожні ознаки хвороби.

"Якби я не була вагітна, я б пов'язала симптоми з менструацією – спазми, дивні випорожнення – і я вважаю це дійсно страшним", - сказала вона. "Я б порадила будь-якій молодій людині чи молодій жінці, особливо у разі раку яєчників, серйозно ставитися до свого здоров'я, і якщо вони думають, що щось не так, то перевірятися".

Нагадаємо, хлопець помер після того, як з'їв садового слимака. Те, що почалося як жарт, обернулося трагедією.

Читайте також:

  • Жінка з найбільшими губами у світі показала, який мала вигляд до екстремального перевтілення
  • Юзери здригнулися, дізнавшись, чому на фото у людей червоні зіниці
  • Хлопець схопив акулу голими руками та "вигуляв її, як собаку" – фото, відео

Джерело