Побудова економіної моделі міста є одним із головних напрямків плану Mariupol Reborn. Це перший подібний досвід в Україні. Адже до розробки візії залучили понад 30 експертів європейських міст.

Під час воркшопу були сформовані три робочих групи за напрямками – промисловість та індустрія; транспортне сполучення, логістика та розвиток порту; knowledge-хаб – сектор, що відповідає за розвиток науки та інновацій. Обговорили шляхи розвитку усіх трьох напрямків, фактори, які на це впливають та можливі проєкти.

«Ми провели 15 зустрічей із маріупольцями щодо відродження міста. Їхній запит такий: житло, безпека і робочі місця з гідної оплатою. Саме тому ми займаємось розробкою економічної візії Маріуполя. Адже саме вона дасть відповіді на питання, де та ким зможуть працювати маріупольці. 2024 рік плануємо присвятити саме підготовці до відродження нашого міста», - зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Перший унікальний кейс відродження повоєнної економіки міста в Україні - у Польщі обговорили стратегію Mariupol Reborn

Розробляється план відбудови із розрахунку на втілення до 2040 року. Фіналізована візія відкрита до обговорення з експертами та маріупольцями. Зокрема, до її формування долучається й український бізнес.

«Бізнеси Ріната Ахметова завжди були одними з найбільших платників податків в Україні. Компанії, що належать до холдингів Метінвест та SCM, відігравали вирішальну роль в економіці Маріуполя. Якщо говорити мовою цифр, за останні 10 років – це близько 1 млрд гривень інвестицій у місто. У тому числі, у відбудову після руйнації будинків, шкіл, соціальної інфраструктури після російських обстрілів 2014 року. І ми продовжимо це робити після деокупації Маріуполя. Ми бачимо економіку відродженого міста «зеленою» та мультигалузевою», - пояснює директор ГО "Маріуполь.Реборн", керівник напрямку розвитку громад "Метінвест Холдинг" Олександр Вишняков.

Учасники ворк-шопу наголошують, що головним завданням є саме повернення маріупольців до міста після деокупації. Тому важливо забезпечити людям робочі місця і достойний рівень життя. І над цим потрібно працювати вже зараз, щоб якомога швидше відродити Маріуполь, коли він буде звільнений.

Нагадаємо, Проєкт Mariupol Reborn реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.  

Джерело