Кілька днів тому польські прикордонники затримали знімальну групу "Української правди" неподалік від польсько-білоруського кордону. Саме там, журналісти намагалися побачити масштаби торгівлі між Польщею та білоруссю. 

Сотні вантажівок прямують з білорусі до Польщі, завозячи ЄС продукти харчування та зерно. В свою чергу в білорусі є спеціальні центри, в яких відбувається перевантаження російського зерна та товарів, які і потрапляють до європейських і польських компаній. 

Сотні вантажівок транзитом через Білорусь: як Польща нарощує торгівлю з росією

Сотні вантажівок транзитом через Білорусь: як Польща нарощує торгівлю з росією

Про це розповів Михайло Ткач в новому розслідуванні. 

"Ми поїхали саме в ті дні, коли напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення росії польські фермери, або ті, хто за ними стоять, повністю заблокували пункти перетину кордону з Україною" - написав журналіст. 

Сотні вантажівок транзитом через Білорусь: як Польща нарощує торгівлю з росією

Неподалік двох великих польських міст Варшави та Лодзя, Ткач приїхав на одне з підприємств, яке входить до 5 найбільших покупців російського продовольства. 

Розслідувач вигадав легенду, що представляє білоруську компанію та запропонував придбати рапсовий шрот. А польський покупець не відмовився, бо санкцій на це немає. Разом з тим, у вересні 2023 року Польща заборонила ввезення такого шроту з України. Таким чином, польські компанії нарощують торгівлю з російською федерацією, використовуючи спеціальні пункти та вантажівки з білорусі. 

Також наш портал повідомляв, польські прикордонники затримали журналіста Михайла Ткача: знімав сюжет про торгівлю з росією

Джерело