В українських школах з 1 вересня вводять важливу зміну
З нового навчального року 2024-2025 років у всіх українських школах пропонують запровадити новий режим роботи. Заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький під час телемарафону поділився деталями змін, повідомляє zn.ua.


Батьки, готуйтеся: з 1 вересня школи працюватимуть по-іншому

Чиновник заявив, що всі навчальні заклади, які розміщені на захід від Києва, мають вийти в офлайн-заняття.

Такий новий режим роботи пропонує запровадити відомство з початку нового навчального року. У Міносвіти вважають, що такий формат навчання може призвести до того, що у школах діти навчатимуться у дві зміни.

Але уряд поставив собі завдання розпочати процес повернення до очної системи навчання школярів.

Проте Вінницький зазначив, що не в усіх областях України такий режим роботи через ситуацію з безпекою підходить. Велика ймовірність, що ці зміни не діятимуть у Харкові, Запоріжжі, Одесі та Миколаєві.

Але в решті регіонів країни чиновник зазначив, що потрібно виводити дітей з онлайн-навчання. Це, за його словами, є величезним пріоритетом як для відомства, так і для уряду загалом.

При цьому школи влітку можуть продовжити у звичайному режимі освітній процес: проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії та інші заходи.

Визначати дату завершення освітнього процесу та форм його організації влітку або в зимовий та інший період має право кожен навчальний заклад, ґрунтуючись на конкретних обставинах.

Педагогічні ради та керівники шкіл мають враховувати також, зазначив чиновник, як навчання в умовах війни вплинуло на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів.

Джерело