Європарламент напередодні наголосив на неприпустимості обмеження депутатів Верховної Ради у закордонних поїздках

Боротьба чинної української влади проти Петра Порошенка шкодить перш за все інтересам України та самій владі. Так головний редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко прокоментував звинувачення з боку віцепрем'єрки Ольги Стефанішиної на адресу п'ятого президента у спробі зриву євроінтеграції через скарги у Брюссель.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Завзята і гротескна боротьба влади з Порошенком шкодить: 1. Україні (шалено і просто зараз) 2. самій владі (стратегічно, але шкода вже відчутна). Порошенку, до слова – практично ні. Рейтинги це підтверджують. Був вже один діяч, який так само боровся з опоненткою. І опонентка ніби й заслуговувала на докори. Але є нюанс", – написав журналіст.

Виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач зауважив, що владі варто усунути недоліки, про які їм відверто заявили європейські партнери, а не поширювати заяви, написані "чорнушними політтехнологами".

"Насправді саме цю "заяву" пані Стефанішиної (написану чорнушними політтехнологами Офісу президента) варто вважати "проявом найвищого цинізму"… По-перше, не через особисті інтереси, а через суспільні. Бо свавільні рішення Кабінету Міністрів і спікера ВРУ стосуються не однієї людини, а усього депутатського корпусу. А отже, порушують не лише їхні особисті права, а ще й суперечать інтересам виборців, які їх обрали як своїх представників. По-друге, не "зупинити подальший рух України переговорним процесом", а навпаки, усунути причини для такої затримки й виправити помилкові рішення влади, у тому числі й постанову уряду, членом якого є пані Стефанішина", – написав експерт.

І додав: "По-третє, кому як не їй, віцепрем'єрці з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, знати, що наявна в Україні практика переслідування опозиції й усіх неугодних владі осіб аж ніяк не сумісна з членством у ЄС. Звинувачувати людей утому, що вони звертаються в ЄС за захистом демократії і європейських цінностей в Україні, це усе одно що звинувачувати осіб, які шукають справедливості у Європейському суді з прав людини".

Народний депутат від "Євросолідарності" Ростислав Павленко закликав скасувати абсурдні обмеження на виїзд у відрядження представників опозиції та не будувати в Україні диктатуру

"Влада обурена, що питання невипуску опозиції у відрядження отримало найвищу увагу в Євросоюзі. Кажуть, ніби це опозиція "зриває євроінтеграцію". Якраз навпаки. Євроінтеграції загрожують авторитарні дії влади. Неможливо одночасно іти в Європу і будувати в Україні диктатуру. Не можна демонстративно, цинічно зривати відрядження Петра Порошенка, на яких він, з усіма зв'язками, можливостями і вміннями, працює на Україну. І інших колег також", – написав він у Facebook.

"Підхід "патаму чта можем" – російський, а не європейський. Його вже не терпітимуть. Найкращий спосіб уникнути проблем – не створювати їх. А якщо вже створили – вирішувати. Тому найкраще – скасувати абсурдні обмеження на виїзд у відрядження. Покаже волю до змін і прискорить євроінтеграцію. А сподіватися, що партнери не бачать, і будуть далі потурати – марно. Треба звикати: на шляху до Європи диктаторські замашки не терпітимуть", – наголосив парламентар.

Його колега по фракції Ірина Геращенко закликала владу читати резолюції партнерів повністю, а не вибірково. Адже Брюссель прямо вказав, які дії несумісні зі статусом країни-кандидата в члени ЄС.

"Всі речники влади, всі "слуги" і навіть вся президія ВР, які відписали пости щодо резолюції Європарламенту на підтримку України й привітали її, дружно "не помітили" тих пунктів документа, де посилається чорна мітка українській владі. Щодо децентралізації, неприпустимості блокувати роботу опозиції й міжпарламентську діяльність. Це дуже помітно. Подивіться всі пости "слуг" і президії ВР, там про проблемні для влади пункти – ні слова", – звернула увагу вона.

"Замість припинити будувати авторитарну державу, політичну цензуру і цькування опозиції, влада шукає винних, хто ж це наскаржився європейцям на повернення практик Януковича в українську політику. Брюссель, Вашингтон, Париж і Берлін і самі все це бачать. Порошенко і наша команда віддано працюють на Україну, допомагаючи ЗСУ, вибиваючи західну допомогу, відстоюючи демократичний шлях розвитку держави. Й ми не дамо перетворити Україну на філію рф із пропагандистським марафоном, відсутністю опозиції і єдіномислієм", – наголосила нардепка.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Вона закликала владу припинити тиск на опозицію і бізнес, на журналістів "і всіх неугодних", повернути в ефір закриті телеканали, відновити трансляцію засідань Верховної Ради, закрити єдиний телемарафон і припинити блокувати діяльність депутатів.

"Бо вашу ефективність, в тому числі на американському напрямку, ми всі бачимо. Р.S. І досі не підписані відрядження керівництву "ЄС" на Конгрес Європейської народної партії, який пройде днями. Ми з Марією Іоновою маємо завтра виїжджати на зустрічі в Брюсселі на IDU women, де маємо купу виступів. Відстоювати Україну, розповідати про російські злочини, вибивати гуманітарну і військову допомогу. Пані Ольга Стефанішина, як ви гадаєте, це нормально? Ви знаєте, скільки ми зробили для гендерної рівності і наскільки ця тема важлива для наших партнерів. То це ми шкодимо Україні, чи влада своїми недолугими рішеннями й блокуванням опозиції? Сподіваюся, ви, як віцепрем'єрка з євроінтеграції, прочитали резолюцію Європарламенту повністю, включно з пунктом 42", – резюмувала Геращенко.

Нагадаємо, напередодні Європарламент у своїй резолюції наголосив на неприпустимості обмежень народних депутатів Верховної Ради у закордонних поїздках.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

 

 

Джерело