На Київщині обласний центр підготовки населення до національного спротиву пропонує охочим отримати базові знання та навички за основними напрямками військової підготовки. Центр був створений наприкінці 2023 року, щоб навчити українців захищати себе, свої родини, дім, місто та країну.

Про це повідомив керівник центру та ветеран російсько-української війни Володимир Авдєєнко.

"Ми працюємо на постійній основі в межах Київської області. Всі наші тренування абсолютно безкоштовні. Наразі центр проводить заходи у трьох форматах", — сказав Авдєєнко.

За його словами, до курсу входять одноденні вишколи — скорочені курси навчання за основними напрямками військової підготовки. Вони включають підготовку до національного спротиву, знайомство з інструкторами та отримання знань та навичок.

Жителям Київщини пропонують пройти курс підготовки до нацспротиву

Основний формат — базовий курс підготовки. Включає навчання за такими напрямками:

тактична та вогнева підготовка робота з БПЛА виживання тактична медицина військова топографія інженерна підготовка основи зв'язку безпека бою основи .

Також курс включає в себе низку гуманітарних дисциплін: основи протидії , національно-патріотичне виховання, психологічна підготовка, юридична підготовка та міжнародне гуманітарне право. Базовий курс розрахований на 7 тижнів та буде проводитись по вихідних.

У КОВА поінформували, що в межах курсу заплановані і тематичні онлайн та офлайн івенти — від заняття у стрілецькому клубі до історичної лекції. Всі інструктори центру з великим бойовим та інструкторським досвідом. Це досвідчені бійці, які пройшли бої в Маріуполі, Бахмуті та в інших найгарячіших точках фронту.

"В наших планах — масштабуватись та не лише навчати, а й створити потужну й сильну спільноту. Запрошуємо всіх охочих тренуватись та розвиватись з нами. В сучасних реаліях вміти надавати першу допомогу, вміти тримати зброю — це необхідність", — підсумував Авдєєнко.

Соціальні мережі центру: instagram.com/kyiv.resist.center, t.me/kyivresistcenterr, facebook.com/nacsprotyv

Що відомо про тренінги в Києві в умовах війни

У Києві проводили безкоштовні одноденні навчання з підготовки до національного спротиву. У липні у столиці провели перше таке безоплатне навчання. Тренінг організували за участі працівників Департаменту муніципальної безпеки КМДА і 5 волонтерів із досвідом бойових дій. Навчання проводили у будні та вихідні, але для участі потрібно було зареєструватись.

Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п'ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.

На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.

Джерело