У природних екосистемах на Волині за січень-лютий 2024 року зареєстрували три пожежі. Торік таких пожеж було 78, з яких 63 рази горіла суха рослинність, 12 пожеж сталися у лісі, ще три — на торфовищах.

Про це під час брифінгу в обласній військовій адміністрації розповів заступник керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) в області Костянтин Романчук. З його слів, 2022 року в екосистемах сталося 373 пожежі.

Заступник керівника ДСНС області зазначив, що переважно люди випалюють суху рослинність, були пожежі у лісі й на торфовищах. Минулого року, додає, внаслідок пожежі в екосистемі травмувалася одна людина, у 2022 році — дві людини.

На Волині від початку року зафіксували три пожежі в екосистемах "Протягом минулого року ми спільно з іншими службами притягнули до відповідальності 302 особи. Сума штрафів є суттєвою залежно від статті адміністративного кодексу", — сказав він.

Костянтин Романчук додав, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою штраф від 3 060 гривень до 6 120 гривень, а на посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело