Важливо відразу нагадати той факт, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбувається загальна мобілізація. У рамках мобілізаційних заходів військовозобов'язаним роздають повістки.

Де найчастіше здійснюють цю процедуру, розповів представник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв'ю одному з українських видань.

Де в Україні найчастіше роздають повістки, відповідь ТЦК та СП

Де в Україні найчастіше роздають повістки, відповідь ТЦК та СП

Минулого року громадянам України почали розсилати повістки для оновлення військово-облікових даних не лише за місцем проживання, а й у громадських місцях, включаючи спортзали, що спричинило негативну реакцію серед населення.

Важливо, що у перші роки нагадування військовозобов'язаним необхідність оновлення даних відбувалися шляхом роздачі повісток за місцем проживання, але це практикувалося й у час для призовників.

Згідно з висловлюванням Істоміна, деякі люди ховалися від виклику на термінову службу, не відчиняючи двері, або рідні вказували, що такої особи тут немає. За його словами, зараз велика кількість людей проживає не за місцем реєстрації та давно не оновлювала дані.

Де в Україні найчастіше роздають повістки, відповідь ТЦК та СП

"Ок, людина не хоче спілкуватися з представниками ТЦК та СП вдома, тоді вони спілкуються з нею у громадських місцях: на вулицях, блокпостах тощо. До речі, багато громадян, яких закликають зараз з мобілізації, це ті, кому потрібний був поштовх. Не раз чув від них: "Я чекав на повістку, але сам не йшов". Також трапляються випадки, коли військовозобов'язані просять виписати їм повістку, - розповів майор.

Ще одним методом оповіщення є передача розпоряджень (повісток) на підприємства, де керівник розподіляє їх серед підлеглих. Державні органи влади дедалі активніше втручаються у цей процес.

Де в Україні найчастіше роздають повістки, відповідь ТЦК та СП

Наразі співробітники ТЦК практично не ходять за місцем проживання громадян, оскільки в цьому небагато сенсу. Перевіряють документи на вулицях. Це роблять люди з числа військовослужбовців ЗСУ (а ТЦК та СП є структурним підрозділом ЗСУ), наділені відповідними повноваженнями військовим комендантом.

"До речі, наші представники почали використовувати бодікамери, щоб у разі конфлікту він був зафіксований з обох боків і на цьому було менше маніпуляцій", - резюмував військком.

Раніше повідомлялося, що у ТЦК почнеться справжнє пекло: українців зобов'яжуть стати на облік протягом 60 діб.

Також, наскільки небезпечною є ідея мобілізація ув'язнених: у Мін'юсті дали відповідь.

Джерело