Уряд анонсував підвищення мінімальних зарплат в Україні. Це станеться 1 квітня. Повідомляється, що “мінімалка” буде збільшена до 8 тисяч грн, зараз вона становить 7,1 тисячі грн.

“З 1 квітня пенсія зміниться у цих 65-річних українців”: пенсіонери чекають на радикальні зміни

Як інформує “biz.today.ua”, експерти зазначають, що зростання мінімальної зарплати не встигає за зростанням споживчих цін, проте кажуть, що сам факт її збільшення – позитивний сигнал як для економіки в цілому, так і для ринку праці зокрема.

На момент початку повномасштабного російського вторгнення мінімальна зарплата в Україні становила 6500 грн. При цьому інфляція за два роки знецінила національну валюту майже на третину.

Проте ситуацію вдалося стабілізувати. Минулого року інфляція в Україні становила 5,1%, що з огляду на обставини економісти називають прийнятним результатом.

Одночасно із мінімальною зарплатою зросте єдина соціальна виплата для приватних підприємців. Вона збільшиться із 1562 до 1760 грн.

Також підвищення “мінімалки” позначиться на пенсіях українців віком від 65 років, які виконали норми за стажем. Оскільки вони отримують пенсію у розмірі 40% від мінімальної заробітної плати, з 1 квітня вона збільшиться з 2840 до 3200 грн.

Нагадаємо, 1 березня в Україні проіндексували пенсії. За даними міністерства соціальної політики, середній розмір надбавки до пенсії українців становитиме 322 грн.

Сообщение “З 1 квітня пенсія зміниться у цих 65-річних українців”: пенсіонери чекають на радикальні зміни появились сначала на NEWS TiME.

Джерело