Чим більше корумпована країна, тим більше там китайських інвестицій. Так заявив у своєму блозі політолог-міжнародник Максим Ялі, який розповів про перспективи партнерства України і Китаю в контексті заяви Олексія Арестовича про можливий «розворот» України на схід. 

«Для Китаю, який є головним конкурентом США в боротьбі за світове лідерство, Україна цікава з багатьох аспектів: військово-технічного, логістичного, аграрного. І нам дійсно є, що запропонувати", - вважає ялі.

Ялі назвав чотири аспекти, за якими Україна цікава для Китаю

Він нагадав інвестиційну угоду з "Мотор Січчю", від реалізації якої, правда, Київ в останній момент під тиском Вашингтона відмовився. У Пекіні цей "кидок" теж не забули, але там вважали за краще зробити вигляд, що зрозуміли і пробачили, усвідомлюючи залежність Києва від Вашингтона у фінансовій і військовій сферах, зазначив політолог.  

«На відміну від США і ЄС, Пекін не висуває суворих вимог при кредитуванні по боротьбі з корупцією і трансформації політичної системи. Якщо подивитися на розподіл їх інвестицій по регіонах, то чим більш корумпована країна, тим більше там китайських інвестицій. Невипадково, природно", - говорить ялі.

При цьому, за його словами, подібні заяви і погрози зробити «розворот в Азію» є спробою запобігти «перезавантаженню» відносин США з Росією за рахунок України, і озвучена ця загроза була саме зараз для того, щоб змусити Вашингтон назвати нарешті дату довгоочікуваного візиту Зеленського в Білий дім. І, безумовно, як аргумент на майбутніх переговорах щодо Донбасу та інших сфер співпраці і допомоги з боку США, додав ялі.

Джерело