На сьогодні кожен п’ятий українець працює в тіньовому секторі економіки, проте, тіньова зайнятість тепер має суттєву тенденцію до зменшення.

Про це розповів заступник голови відомства Ігор Дегера на телеканалі «Дім».

«Якщо аналізувати 2019 рік, то протягом року у нас неформальна зайнятість зменшилася всього на 15 тис. неформальних робочих місць. У 2020 році така динаміка посилилася і має істотну тенденцію до зменшення.

Стало відомо, скільки українців працює неофіційно

Ми за 2020 рік бачимо зменшення рівня неформальної зайнятості близько 184 тис. осіб. А якщо брати в сумі зменшення з початку 2020 року до 1 квітня 2021 року ми маємо зменшення неформальної зайнятості на 495 тис. тіньових робочих місць», – повідомив він.

Дегнера зауважив, що самими роз’ясненнями та інформаційними підходами неможливо істотно вплинути на роботодавців. І з 14 липня в Україні розпочалася активна фаза перевірок. І за його словами, за 14 днів цього місяця в його службі провели понад 700 інспекційних відвідувань і виявили близько 3 тис. неформально зайнятих працівників.

Як раніше писав «Главком», у Польщі роботодавцям не вистачає сезонних українських працівників. Найбільший брак відчувають підприємства у галузях сільського господарства та готельно-ресторанного бізнесу. Також у Польщі відкриють поліклініку для українців.

До слова, інститут демографії порахував українців, які працюють за кордоном.

Крім того, оголошено конкурс у нову експедицію на станцію «Академік Вернадський». Обіцяють хороші зарплати.

Джерело