Дізнайтеся, яке 20 жовтня святкують православні українці важливе церковне свято, особливі прикмети, традиції та головні заборони цього дня.

У цей день християни шанують святих мучеників Сергія і Вакха, які жили в III столітті і не побоялися катувань і жорстокої страти за те, що не побажали зректися віри в Ісуса Христа.

День святих Сергія і Вакха 20 жовтня: що можна і не можна робити, головні заборони дати

День святих Сергія і Вакха 20 жовтня: що можна і не можна робити, головні заборони дати

Історія свята

Як свідчать церковні перекази, Сергій і Вакх були воїнами римської імперії і користувалися повагою імператора Максиміана. Коли з'ясувалося, що офіцери насправді християни, той спочатку умовляннями і обіцянками, а після і погрозами намагався змусити їх відмовитися від віри і вклонитися ідолам.

Але все було марно - Сергій і Вакх залишалися непохитні і приносити язичницьким богам жертви відмовлялися. Тоді імператор відправив їх до правителя Сирії Антіоха, відомого своєю нетерпимістю до християн.

Праведники були по-звірячому закатовані - Вакха забили бичами до смерті, а Сергій після тривалих тортур був обезголовлений.

День святих Сергія і Вакха 20 жовтня: що можна і не можна робити, головні заборони дати

Традиції та звичаї дня

У цей день господині за повір'ями не повинні працювати з тестом – вірили, що випікання або інші приготування можуть принести нещастя, причому всім рідним і близьким. 

Заміжні жінки повинні надягати на голову нову хустку, куплену чоловіком, і так ходити цілий день. За повір'ями, такий головний убір здатний позбавити від мігрені і головного болю, а також привертав достаток в будинок. 

Головні заборони дати

20 жовтня не варто приймати подарунки від незнайомих людей. Разом з презентами можуть бути передані хвороби і невдачі. 

Заборонено надягати тільки ношені речі, необхідно додати в свій образ щось нове. Причому не обов'язково, щоб це був одяг. Цілком підійде аксесуар або білизна. Наші предки були впевнені, що це допоможе залучити здоров'я і удачу. 

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • Якщо в цей день сонячна і славна погода, то тепло протримається ще три тижні.
  • Якщо місяць блідий і каламутний, то чекай снігу і морозу.

Джерело