Новозбудований типовий храм ПЦУ в Нікополі присвячений і героям російсько–української війни

Щороку столиця 5 козацьких січей – місто Нікополь, що на Дніпропетровщині – особливо готується до свята Покрови. А цього року громада Православної церкви України вперше відзначає День Українського козацтва у власному храмі.

"В 90–му році все було захоплено нашими братами з Московського патріархату. І нам, як віруючим православним людям, довелось пристосовуватися у тимчасових приміщеннях – дитячих садочках, вагончиках, колишніх лікарнях", – розповідає отець Меркурій Скороход, настоятель Храму на честь святого праведного Петра Калнишевського.



Чотири роки тому міська влада таки передала парафії святого Петра землю у самому центрі міста. 31 липня 2021–го року відбулось урочисте освячення. Храм заввишки 17 метрів під хрест, виготовлений із карпатської смереки, іконостас – із ясеня. Архітекторка Людмила В’язовська вирішила споруду у північному карельському стилі.

Меценатами храму святого Петра Калнишевського у Нікополі стали: Олег Брехін; Євген Романченко; Максим Жовнін; Володимир Куцин; Володимир Євтушенко.

У Нікополі Покрову уперше святкували в новозбудованому храмі ПЦУ
 (Відео)

"В 1991–му році ми всі з вами проголосували за нашу незалежну Україну. В цьому році нам 30. І от на 30–му році подарунок і церква, завдяки небайдужим людям, які мріють про Україну", – говорить Володимир Євтушенко, у минулому голова Нікопольської РДА.

Олег Брехін – відомий бізнесмен, родом із Донецька. Ділиться: благодійники надихались прикладом Олександра Петровського. Саме його Міжнародний благодійний фонд "Солідарність" багато років поспіль підтримує Дніпровську Єпархію Православної церкви України.

"Я сам із Дніпра, і я бачу, скільки тут людей прийшло на відкриття. Молодих людей бачу багато. Це говорить про те, що у вас дуже сильне, патріотичне місто. І саме головне, що таке проукраїнське сильне місто. Дуже вам за це дякую", – говорить Олександр Петровський, президент Міжнародного благодійного фонду "Солідарність".

Новозбудований типовий храм ПЦУ в Нікополі присвячений і героям російсько–української війни. 36 нікопольців загинули на війні з Росією. Загалом, понад півтисячі з усієї Січеславщини – найбільше серед усіх областей України. Одинадцятеро – родом з Жовтих Вод. Віднедавна у центрі міста постав Меморіал на честь героїв російсько–української війни.

"Це в мене така мрія була, щоб зробить у всіх містечках Дніпропетровщини зробити такі алеї, тому що у нас більше всіх в Україні загиблих хлопців і дівчат,", – вказує Сергій Ніконов, голова громадської організації "Родинне коло загиблих героїв".

Фінансування зведення Меморіалу взяв на себе фонд "Солідарність".

"Краще будувати дитячі майданчики, аніж споруджувати Меморіали. Сподіваюсь, що ті, хто сюди приходитимуть, будуть дійсно віддавати данину шани цим хлопцям", – зазначила Яна Іванілова, віце–президент Фонду "Солідарність".

Освячувати алею пам’яті у Жовтих Водах приїхало ціле благочиння ПЦУ. Поминальне богослужіння просто неба очолив канцлер Дніпровської єпархії протоієрей Віталій Лопушанський.

"Нас сьогодні потихеньку намагаються присипати. І вже історію, яку ми бачимо на сьогоднішній день, намагаються якимось чином притаїти. Але ці пам’ятні знаки, ці святі місця не дадуть нам забути те, за що поклали наші воїни найдорожче, свої життя", – зазначив отець Віталій Лопушанський.

Тим часом, саме на Покрову росіяни тричі обстріляли позиції Збройних Сил України – біля Катеринівки "вітали" вогнем з мінометів 120–го калібру і протитанкових гранатометів. Тож стримування збройної агресії Російської Федерації триває.

Нагадаємо, Предстоятель ПЦУ Епіфаній, католики та протестанти, народні депутати, спікер ВР, урядовці та конгресмени США – в "Українському домі стартував 9-й національний молитовний сніданок.

Джерело