Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що війна Росії проти України є зараз головною причиною глобальної продовольчої кризи і від цього голодом страждає від 40 до 50 млн людей по всьому світу. Про це повідомляє «Голос Америки».

«Вторгнення Росії в Україну, а зовсім не західні санкції, як хибно стверджує Кремль, спричинить збільшення кількості голодуючих жителів планети на 40-50 мільйонів людей», – сказав Ентоні Блінкен.

За словами Блінкена, головна причина нинішньої глобальної продовольчої кризи – російська морська блокада України та відмова РФ від експорту власного зерна «у багатьох випадках зумовлена політичними мотивами».

Блінкен звинуватив Росію у збільшенні кількості голодуючих у світі

«Немає жодної іншої причини, окрім як російської блокади України та відмови Росії в багатьох випадках експортувати власне зерно з політичних причин – немає жодної причини, через яку це може відбуватися», – заявив держсекретар.

Уряд України розробив два маршрути для експорту зерна. Вони проходять через Польщу та Румунію.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак вважає, що Росія хоче використати «світовий голод» як зброю.

Також верховний представник Євросоюзу з іноземних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, коментуючи знищення рашистськими ракетами зернового термінала у порту Миколаєва, назвав спроби Володимира Путіна відвести підозри від Росії у створенні глобальної продовольчої кризи цинічними.

Джерело