На початку війни багатьох українських водіїв приголомшила вартість бензину. Деякий час навіть спостерігався дефіцит, але судячи з заяви влади, ситуація стабілізувалася. У Мінекономіки розповіли, як сильно зміняться ціни на пальне.

У Міністерстві повідомили, що приблизно до кінця року подорожчання палива не буде, оскільки парламент частково повернув акциз. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону Єдині новини розповів перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Подорожчання та дефіцит палива: Мінекономіки пояснили, чого чекати. Повернутий акциз все змінив

Подорожчання та дефіцит палива: Мінекономіки пояснили, чого чекати. Повернутий акциз все змінив

"На нашу думку, час для часткового повернення акцизів обрано вдало. Оскільки на українському паливному ринку позначилася тенденція до зниження ціни. Відповідно, ми розраховуємо, що паливні мережі зможуть включити податок до існуючої ціни без її збільшення. Збільшення цін на нафтопродукти в найближчий перспективі ми не очікуємо", - заявив Денис Кудін.

Заступник міністра розповів, що розмір акцизу становить 3,5-4 гривень за літр. Саме на таку суму зараз мають впасти ціни на пальне в Україні. Як заявлено, зниження вартості палива – це загальносвітова тенденція, пов'язана із здешевленням нафти.

"Ціна на нафту на світових ринках пішла вниз. Три місяці тому вона сягала 120 доларів за барель, а зараз – на рівні 88 доларів за барель. Це дуже значне зниження", - зазначив Кудін.

Подорожчання та дефіцит палива: Мінекономіки пояснили, чого чекати. Повернутий акциз все змінив

Також у Мінекономіки наголосили, що дефіциту пального найближчим часом на роздрібному ринку не очікується.

"Ринок наразі повністю забезпечений пальним. Ми спостерігаємо навіть профіцит нафтопродуктів – оператори зуміли накопичити резерви і запаси, яких не вистачало в період дефіциту. Сьогодні відбулась повна диверсифікація поставок, і Україна – це перша країна в Європі, яка повністю відмовилась від російських нафтопродуктів", - підсумував заступник міністра.

Раніше ми писали про те, що водіям, які вирішили заощадити на бензині загрожує величезний штраф: перевищує вартість транспорту та позбавляє прав

Джерело