Національний банк України (НБУ) звернувся до Міжнародного валютного фонду та почав працювати над дорожньою картою поступового послаблення валютних обмежень. Про це йдеться у відповіді Національного банку України (НБУ) на лист Федерації роботодавців України (ФРУ).

Відповідно до неї, Україна звернулася до Міжнародного валютного фонду (МВФ) із листом про наміри, який підписали Прем’єр-міністр України, а також Національний банк, та розпочала співпрацю у межах нової програми «Механізм розширеного фінансування».

«У Листі про наміри Україна взяла на себе зобов’язання після нормалізації ситуації та консультацій з експертами МВФ поступово знімати тимчасові валютні обмеження, які запроваджені на час воєнного стану», – йдеться в листі.

Після стабілізації ситуації в країні НБУ почне поступово знімати валютні обмеження

Окрім того, НБУ почав працювати над дорожньою картою поступового послаблення валютних обмежень, кінцевою метою якої буде вихід на режим валютного регулювання, що діяв на початок повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, в рамках розробки Стратегії валютної лібералізації Національний банк України розглядає можливість послаблення обмежень на здійснення транскордонних переказів та виплати відсотків по єврооблігаціям.

Джерело